Uczniowie głogowskich szkół zebrali rekordowe ilości odpadów. Około 34 tony makulatury, baterii, puszek aluminiowych i nakrętek plastikowych. Bożena Kowalczykowska, Wiceprezydent  Miasta Głogowa wręczyła nagrody.

W mijającym roku szkolnym uczniowie głogowskich placówek oświatowych: przedszkoli i szkół  zebrani niespełna 34 tony odpadów.  Zbiórka prowadzona była w ramach kolejnej edycji konkursu ekologicznego pt. „Czyściciel  Świata”. W nagrodę za zaangażowanie  w Sali Rajców Głogowskiego Ratusza wręczone zostały nagrody: sprzęt RTV od Firmy AG-EKO Anny Gonery, sprzęt sportowy i książki  od Gminy Miejskiej oraz wyjazd na tzw. zieloną szkołę ufundowany przez Fundację Ekologiczną RACAL.

Dzieci w ramach akcji  „Czyściciel Świata” zebrały niespełna sześć ton plastikowych nakrętek, 400 kg puszek aluminiowych,  1986 kg baterii i 16,529kg makulatury.

Bożena Kowalczykowska, Wiceprezydent  Prezydenta Miasta Głogowa podziękowała uczniom głogowskich szkół i przedszkolakom oraz rodzicom i wychowawcom za udział w akcji „Czyściciel Świata”. 

– Dziękuję Wam za zaangażowanie,  wspólne działanie  całymi rodzinami i opiekunami w szkołach. Mijający rok szkolny, to był rok ciężkiej pracy, dlatego  nagrody, które dzisiaj otrzymacie są wyjątkowe  – powiedziała  Bożena Kowalczykowska, Wiceprezydent Miasta Głogowa.  

Zdjęcia: ANJA