Głogowianie uczcili święto Bożego Ciała wspólną modlitwą i śpiewaniem.  Głogowski Wieczór Chwały to pierwszy taki koncert, podczas którego głogowscy muzycy i artyści  śpiewali i grali znane pieśni chrześcijańskie.

Na ten wyjątkowy koncert przed głogowskim Ratuszem przyszło mnóstwo głogowian. Mimo późnej pory nikt się nie spieszył, chętnie słuchali  i wspólnie śpiewali pieśni. Ks. Brasse witając przybyłych na koncert przypomniał, iż w naszym mieście jest kościół pod wezwaniem Bożego Ciała i  zaprosił wszystkich do uczestnictwa w koncercie i zamanifestowania swojej wiary.

–  W Głogowie jest kościół  pod wezwaniem Bożego Ciała. Chcieliśmy uczcić święto Bożego Ciała i święto tego kościoła.  Spotkaliśmy się, aby zamanifestować swoją wiarę – powiedział ks. Brasse. –  Niech to będzie wieczór, w którym cieszyć się będziemy z tego, iż jesteśmy tu razem.  

Utwory, przygotowane na koncert wielu głogowian znało i podczas koncertu śpiewali wspólnie z artystami. Owacjami  nagradzano artystów i muzyków.

– Koncert, to wspaniały pomysł na uczczenie święta Bożego Ciała i święta naszego kościoła – mówi Alina Berczyńska. –  Młodzież bardzo ładnie śpiewa. Ja sobie podśpiewuję.  Koncert napawa mnie radością. To taki miły akcent na zakończenie tego dnia.

– Jestem trochę zmęczona, po procesji bolą nogi, ale nie mogłam siedzieć w domu. Przyszłam razem z sąsiadką posłuchać pieśni religijnych –  mówi Józefa Stankiewicz.

Zdjęcia: ANJA