Pięćdziesiąt tysięcy złotych Fundacja KGHM  Polska Miedź przekazała na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim.  Placówka wzbogaci się o komputery, tablice interaktywne i projektory multimedialne.

Szkoła Podstawowa w Brzegu Głogowskim od lat zmagała się z brakiem odpowiedniego wyposażenia w pomoce dydaktyczne sal komputerowych. Gmina Żukowice podjęła wiec starania w celu pozyskania  środków finansowych na zakup potrzebnego wyposażenia. Fundacja KGHM  Polska Miedź już wielokrotnie udzielała wsparcia placówkom oświatowym.  Tym  razem na potrzeby SP w Brzegu Głogowskim przekazała 50 tys. zł. Za środki te szkoła zakupi: 11 zestawów komputerowych – komputerów wraz z monitorami oraz niezbędnym oprogramowaniem edukacyjnym; 2 projektory multimedialne do prowadzenia prezentacji; 2 tablice interaktywnych wraz z oprogramowaniem, stojakami mobilnymi i uchwytami do projektora, ławki szkole/meble edukacyjne oraz krzesła dostosowane do ławek szkolnych. Ponadto dla nauczyciela prowadzącego zajęcia zostanie zakupiony komputer przenośny wraz z oprogramowaniem.

– Zapewnienie odpowiednio dostosowanej bazy technicznej we współczesnych placówkach oświatowych to niezbędne minimum, ponieważ szkoła ma za zadanie nie tylko dostarczyć wiedzy, ale przede wszystkim kluczowych kompetencji i umiejętności, które będą potrzebne uczniom w przyszłości – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Zdjęcia: UG Żukowice