Uczniowie Klasy II F po raz kolejny zebrali najwięcej surowców wtórnych. Otrzymali Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7. W nagrodę pojadą na wycieczkę. 

W trosce o środowisko, szkoły organizują  akcje zbierania makulatury.  Klasy rywalizują  między sobą. Uczniowie przynoszą do szkoły między innymi zużyte baterie, nakrętki z butelek i  puszki aluminiowe. W tym roku Klasa II F po raz kolejny zebrała najwięcej surowców wtórnych. Nagrodą jest wyjazd na wycieczkę, ale już po wakacjach.

-Akcja zbierania makulatury ma wiele aspektów edukacyjnych. Przede wszystkim dzieci wspólnie działają, uczą się segregacji surowców wtórnych i wdrażają się do działań na rzecz ochrony środowiska –  mówi Małgorzata Staniszewska, wychowawczyni klasy II F. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ponownie otrzymaliśmy puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Nagrodą jest wyjazd na wycieczkę jeszcze nie wiemy dokąd.  Po wakacjach ustalimy termin i miejsce.

Viktoria Jaśkowiec, uczennica Klasy II F do szkoły przyniosła nakrętki z butelek i baterie.

– Surowce wtórne  pomagała mi zbierać cała rodzina  – mówi Viktoria Jaśkowiec. – Najwięcej miałam nakrętek. Do szkoły worek z nakrętkami przyniósł mój dziadek, bo dla mnie był za ciężki.

Uczniowie ze wszystkich klas SP nr 7 zebrali kilka ton surowców wtórnych.  W przyszłym roku, od września  kolejna akcja.

Zdjęcia: ANJA