Dwie linie autobusowe 50 i 57, od 21 czerwca pojadą nowymi trasami. Ominą ulice Wojska Polskiego ze względu budowę łącznika.

Od dzisiaj pracownicy komunikacji miejskiej rozwieszają na przystankach autobusowych nowe rozkłady jazdy autobusów linii nr 50 i 57. Niebawem nowe rozkłady pojawią się także na przystankach w wersji elektronicznej.

– Nie uda nam się utrzymać tych samych godzin przejazdu – mówi Piotr Miselis, Prezes Zarządu Komunikacji Miejskiej w Głogowie. – Trasa przejazdu jest zmieniona i nieco dłuższa. Autobusy przy Armii Krajowej nie będą się zatrzymywać, ponieważ nie ma tam przystanków.

W związku z budową łącznika autobusy linii nr 50 z ul. Jedności Robotniczej pojadą przez Plac 1000-lecia dalej przez ul. Sikorskiego (zatrzymają się na obu przystankach), a następnie przejadą przez ul. Armii Krajowej (brak przystanków) i dalej będą kontynuować kurs swoja normalną trasą.

Autobusy linii nr 57 z ul. Wojska Polskiego skręcą w Armii Krajowej (brak przystanków), a następnie przejadą przez ul. Sikorskiego (zatrzymają się na obu przystankach) w kierunku do Placu 1000-lecia i dalej do ul. Jedności Robotniczej.

Zmienione rozkłady jazdy od 21 czerwca 2017 r. będą dostępne pod adresem www.bus.km.glogow.pl.  Informacje umieszczone zostaną także na przystankach autobusowych. Komunikacja Miejska rozważa możliwość wybudowania przystanków autobusowych przy ulicy Armii Krajowej, jednak jest to długi proces związany między innymi ze znalezieniem odpowiedniego miejsca i sporządzeniem planów budowy. 

Zdjęcia: ANJA