Starostwo Powiatowe w Głogowie przystąpi do remontu parkingu znajdującego się za budynkiem przy ul. Sikorskiego. Powstanie więcej miejsc parkingowych.

Remont centralnego ogrzewania zostanie odłożony ze względu na zmniejszenie środków  w ramach FOŚ. Urzędnicy postanowili przygotować dokumenty dotyczące, ważnej dla interesantów inwestycji, remontu parkingu znajdującego się przy siedzibie starostwa. Zarząd Powiatu zarezerwował 5 tys. zł  na przygotowanie koncepcji , zbadanie podłoża gruntu oraz kosztorys. Po otrzymaniu dokumentów zarząd podejmie kolejne decyzje dot. parkingu przy swojej siedzibie.

– Musieliśmy zrezygnować z remontu instalacji c.o w budynku starostwa, ponieważ kwota którą chcieliśmy przeznaczyć na remont mogła nie wystarczyć. Zakładaliśmy większe wpływy z FOŚ- mówi Jeremi Hołownia, Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Nowa inwestycja, budowa parkingu, prowadzona będzie zgodnie z obowiązującymi standardami. Powstaną miejsca postojowe na samochody  interesantów, którzy przyjeżdżają do Starostwa Powiatowego. Zgodnie z planami obecny parking z nierówną nawierzchnią, wysokimi krawężnikami zmieni swój wygląd. Położona zostanie nowa nawierzchnia, a krawężniki zostaną odpowiednio dostosowane. 

– Parking jest potrzebny, przyjeżdżam załatwić sprawę w urzędzie i nie mam gdzie postawić auta-mówi Grzegorz, interesant wydziału komunikacji.–Uważam, że najwyższy czas, aby nowy parking powstał. O jego budowie słyszałem już kilka lat temu.

Zdjęcie: ANJA