Uczniowie SP nr 7 burzą oklasków i śmiechem radości nagrodzili słowa dyrektora wypowiedziane na zakończenie apelu… już wakacje. Ze świadectwami w ręku dzieci pożegnały na kilka tygodni mury swojej szkoły.

Uczniowie SP nr 7 w sali gimnastycznej żegnali rok szkolny. Zanim rozeszli się do klas, gdzie nauczyciele wręczyli im świadectwa szkolne obejrzeli program artystyczny w wykonaniu swoich kolegów. Gdy dyrektor szkoły Marek Cymbaluk po raz ostatni zadzwonił szkolnym dzwonkiem i powiedział … miłych i bezpiecznych wakacji …wszystkie dzieci klaskały i krzyczały z radości. Miłe słowa uczniowie usłyszeli także od swoich wychowawców. W klasie IIF wychowawca Małgorzata Staniszewska każdemu uczniowi życzyła bezpiecznych wakacji, naładowania akumulatorów i odpoczynku. Przypomniała także o zasadach bezpiecznych wakacji. Każdy uczeń II F otrzymał promocję do następnej klasy i książkę z przesłaniem.

„Marzeń – żeby się spełniły, Przyjaciół – żeby nie zawiedli, Szczęścia – żeby nie opuszczało, Okularów- żeby były różowe, Życia- żeby było kolorowe, Wakacji – żeby były wspaniałe. Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Odpoczywaj w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie. Nabieraj sił i „ładuj akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.”

Uczniowie wg porządku alfabetycznego podchodzili do wychowawcy, która wręczała im świadectwo ukończenia II klasy i promocji do klasy III. Po raz pierwszy, potwierdzali własnoręcznym podpisem odbiór świadectw. Na zakończenie spotkania, dzieci nauczycielce wręczyły bukiety kwiatów. W tym wyjątkowym dniu swoim pociechom towarzyszyli także rodzice, którzy z przejęciem obserwowali dzieci. To już nie drugoklasiści lecz trzecioklasiści. Wszyscy, nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, zasłużyli na odpoczynek po ciężkiej kilkumiesięcznej pracy.  

Zdjęcia: ANJA