Towarzystwo Budownictwa Społecznego buduje pierwszy blok na terenach powojskowych. W przyszłym roku kilkadziesiąt mieszkań oddanych zostanie do zasiedlenie.

Za murowanym płotem na terenach po byłej jednostce wojskowej budowlańcy stawiają pierwszy blok TBS. Na jego postawienie spółka otrzymała kredyt a Urząd Miasta dokapitalizował TBS.  Planuje się, iż rozpoczęta już inwestycja oddana zostanie do użytkowania w przyszłym roku. Nie jest to jedyny budynek na terenach powojskowych. W ciągu najbliższych pięciu lat powstaną cztery budynki TBS, łącznie ponad 120 mieszkań.

TBP nr 15 będzie wielorodzinny i czterokondygnacyjny z poddaszem użytkowym. Powstaną w nim 32 mieszkania. Budynek wyposażony będzie w 4 klatki schodowe. W każdej z nich dostępnych będzie 8 mieszkań, po 2 na każdej kondygnacji. Zaprojektowano klasyczne rozkładowe mieszkania. Występować będą dwa warianty mieszkań : z wydzieloną kuchnią i z aneksem kuchennym w pokoju dziennym. Mieszkania na 1 i 2 piętrzę będą miały balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe będzie wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegającą do niego zieleń. Budynek swoją formą nawiązywać będzie do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych.

Zdjęcia: UM Głogów