Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o znalazł się na rządowej liście. Dofinansowanie jest pewne, nie znany jest jego poziom.

Głogowski szpital zakwalifikowany został do szpitali I stopnia referencyjności. Zgodnie z zapowiedzią, placówki które znalazły się na rządowej liście mają zapewnione finansowanie i automatycznie od 1 października oddziały i poradnie w nich funkcjonujące mają kontrakty z NFZ. Szczegóły dotyczące przyznanych kwot znane będą we wrześniu. W dolnośląskiej sieci placówek, które na swoich stronach opublikował NFZ znalazło się 45 placówek. Z naszego regionu poza szpitalem głogowskim wpisane zostały dwie placówki z Lubina między innymi Szpital „Miedziowe Centrum Zdrowia” i Regionalne Centrum Zdrowia oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

-Głogowski szpital został zakwalifikowany do szpitali I stopnia referencyjności ze względu na funkcjonujące w nim oddziały i poradnie – mówi Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP.- Kwalifikacja jest trzystopniowa. Najwyższy stopień referencyjności czyli trzeci dotyczy placówek z oddziałami specjalistycznymi np. kardiochirurgia czy nefrologia.

Szpitale pierwszego stopnia referencyjności to są placówki o zasięgu powiatowym z oddziałami położnictwo i ginekologia, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, neonatologia i pediatria. Do II stopnia zakwalifikowano szpitale z oddziałami: chirurgia plastyczna, chirurgia dziecięca, neurologia, kardiologia, okulistyka, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, otorynolaryngologia, urologia i reumatologia. III stopnień referencyjności otrzymały szpitale specjalistyczne z oddziałami: kardiochirurgia, chirurgia klatki piersiowej, nefrologia, neurochirurgia.

Zdjęcia: ANJA