1 lipca odbędzie się II Letni Powiatowy Rajd Samochodowy. Na wycieczkę zaprasza Starosta Powiatu Głogowskiego. 

Rajd to nie wyścigi lecz impreza motoryzacyjna, w czasie której będzie można sprawdzić swoje umiejętności kierowcy oraz zmysł orientacji. Na trasie rajdu na uczestników będą czekały atrakcje w postaci zadań rekreacyjnych oraz turystycznych. Trasa przebiegać będzie drogami znajdującymi się na terenie Powiatu Głogowskiego – długość trasy to ok. 70 km.

– Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę na dobrą zabawę i rodzinne spędzenie kilku godzin na trasie naszego rajdu. Dokładnie tak było w pierwszej edycji  – startowały zespoły rodzinne, koleżeńskie a nawet improwizowane bezpośrednio przed startem. Wszyscy wracali z trasy z uśmiechami na ustach. Trzeba zaznaczyć, że nasza impreza pomyślana jest jako rozrywka samochodowo – turystyczna i nie ma nic wspólnego z wyścigami. Na wyznaczonej drodze należy przede wszystkim przestrzegać przepisów jeśli ktoś przekraczać będzie dozwoloną prędkość – po prostu nie odnajdzie właściwego szlaku. Zadania stawiane przed załogami w miejscach kolejnych konkurencji też nie będą wymagały niesamowitych umiejętności. Wystarczy zatem wyposażyć się w dobry humor, sprawny pojazd i można ruszać. Czekamy przed kolegiatą w sobotę – mówi Jarosław Dudkowiak, Starosta Powiatu Głogowskiego.

Start imprezy nastąpi o godz. 14,  na Placu Kolegiackim przewidywane zakończenie rajdu ok. 18. Udział w Rajdzie może wziąć 25 drużyn samochodowych z co najmniej dwuosobowym składem – kierowca plus pilot. Drużynę stworzyć mogą osoby, które spełniają wymogi podane w regulaminie imprezy (odpowiednie dokumenty – prawo jazdy, ubezpieczenie wozu, sprawność techniczna wozu itp.). Zgłoszenia można dokonać do dnia 29 czerwca br., do godz. 15 w Starostwie w Głogowie, pokój nr 322, pod nr tel. 76/ 7282 890 lub w przypadku wolnych miejsc bezpośrednio przed startem.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe Głogów