Ruszyła modernizacja magistrali wodociągowej na osiedlu Piastów Śląskich. Koszt modernizacji szacowany jest na ok. 900 tys. zł.

PWiK rozpoczęło jedną z największych tegorocznych inwestycji. Ruszyła modernizacja magistrali wodociągowej na osiedlu Piastów Śl. Prace rozpoczęły się odłączeniem starego rurociągu na odcinku od ul. Wita Stwosza, poprzez ul. Zieloną, do drogi wjazdowej na tor motocrossowy. W pierwszej kolejności została spuszczona woda z rurociągu i zamontowano zasuwy. Na kilka godzin osiedle zostało odcięte od dostawy wody. Istniejąca magistrala wodociągowa została położona na przełomie lat 70 i 80. Po zmodernizowaniu sieci wyeliminowana zostanie awaryjność sieci, a także zwiększy się bezpieczeństwo dostawy wody dla mieszkańców os. Piastów Śl. Koszt modernizacji magistrali szacowany jest na ok. 900 tys. zł. PWiK inwestycję zamierzało rozpocząć za dwa lata. Przyspieszono termin realizacji zadania ze względu na planowane inwestycje Gminy Miejskiej Głogów. Samorządowcy na terenie po którym biegnie modernizowana magistrala wodociągowa zamierzają wybudować ścieżkę rowerowa.

– Gdyby się nie dogadali, to za dwa lata trzeba byłoby rozkopać ścieżkę rowerową, aby położyć rury. Tak już kiedyś było. Cieszę się, że teraz jest bardziej ekonomicznie i dalekowzrocznie – mówi Władysław Hermanowicz. 

Zdjęcia: ANJA