Zaciekawione buzie, uśmiechnięte a czasem poważne miny, dzieci różnie reagowały na przygodę Czerwonego Kapturka. Na zakończenie spektaklu aktorzy teatru William-Es otrzymali gromkie brawa.

W ramach Głogowskiego Lata Teatralnego na placu przed MOK dzieci obejrzały spektakl Czerwony Kapturek. Pogoda dopisała wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Wiele dzieci siedziało na matach rozłożonych na placu przed budynkiem placówki. Z wielkim zainteresowaniem, czasem nawet z otwartymi buziami, dzieci obejrzały spektakl. Aktorzy pozwolili podejść bardzo blisko. Dzieci mogły zobaczyć złego wilka, myśliwego, babcię czy Czerwonego Kapturka z bardzo bliskiej odległości. Mała Zosia przygodę Czerwonego Kapturka obejrzała razem z babcią.

– Było super – mówi Zosia. – Moja babcia czytała mi tę bajkę.

– Bardzo ładne przedstawienie. Dzieci nawet nie grymasiły. Zosia w sierpniu będzie na wakacjach, ale na następne przedstawienie w lipcu przyjdziemy- mówi babcia 5-letniej Zosi.

Czerwony Kapturek jest pierwszym przedstawieniem dla dzieci w ramach Głogowskiego Lata Teatralnego. Każdy spektakl zaczyna się o godz. 12 na placu przed MOK. Kolejne spektakle:16 lipa, w wykonaniu aktorów Teatru A3 dzieci zobaczą „Futerka z obłoków”. 6 sierpnia Teatr Akademia Wyobraźni zaprezentuje „Baśń o dwóch braciach”. Ostatnie przedstawienie teatralne odbędzie się 20 sierpnia . W wykonaniu Teatru Cyrkowego zobaczymy „Tobi Show”.

Zdjęcia: ANJA