Koncert zespołu Trzy Majtki przeszedł już do historii, jednak głogowianie nie zapomną zespołu z Trójmiasta. W Marinie tłum widzów gromkimi brawami nagradzał każdą piosenkę zespołu.

Wspaniałe wydarzenie muzyczne na rozpoczęcie wakacji. Trzy Majtki to kolejny zespół, który wystąpił przed głogowską publicznością w ramach Festiwalu 5 Szanty w Porcie. Na placu przed Mariną tłum ludzi słuchał i brawami nagradzał utwory wykonywane przez zespół. Wielu widzów po raz pierwszy miało kontakt z taką muzyką.

– Nie miałam okazji słuchać szant. Aż ciarki przeszły mi po plecach, gdy zaśpiewali. Mają wspaniałe głosy. Teksty są świetne. Bardzo mi się podoba – mówi Elżbieta.

– Lubię szanty. Kiedyś żeglowałam z mężem. Teraz już zdrowie nie pozwala. Zespół jest świetny. Przywołał wspomnienia z czasów młodości – mówi Izabella Michniak.

– Fajny zespół – mówi Sebastian Kuszyński. – Super śpiewają. Marina to bardzo dobre miejsce na takie koncerty.

– Zespół jest świetny. Mają poczucie humoru. Piosenki są rytmiczne i nam się to podoba – mówią zgodnie Maria i Michał Oczkowscy.

Do Mariny 16 lipca przyjedzie zespół szantowy STARE DZWONY. Informacja o zespole na Facebooku: „ … Stare Dzwony (the Old Bells) – rok założenia 1981. Historia nazwy nie jest do końca jasna…. To jeden z najstarszych i najdłużej działających w tym samym składzie polskich zespołów szantowych. Od niego zaczęła się zarówno moda na profesjonalne śpiewanie szant i piosenek żeglarskich, jak i cały ruch szantowy w Polsce. W pierwszym składzie występowali: Jerzy Porębski, Janusz Sikorski, Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, Mirosław Peszkowski i Romuald Długosz. W tym składzie wydali pierwszą płytę (winylową) „Więcej Żagli”. Przez wiele lat zespół koncertował w czteroosobowym składzie: Jerzy Porębski „Poręba”, Janusz Sikorski „Sikor”, Marek Szurawski „Siurawa”, Ryszard Muzaj „Mały” . Po śmierci serdecznego przyjaciela wszystkich – Janusza Sikorskiego, którego piosenki i tłumaczenia ciągle żyją w repertuarze grupy, w 1995 roku do zespołu na stałe dołączył Andrzej Korycki „Korek”. Gatunek; Szanta Klasyczna, Ballada Żeglarska, Pieśń Kubryku, Współczesna Piosenka Żeglarska.”

Zdjęcia: ANJA