Policyjny patrol zatrzymał dwóch młodych mieszkańców Głogowa w wieku 20 i 21 lat. Obydwaj byli nietrzeźwi. Jeden z nich, 20 – latek przyznał się do zniszczenia trzech drzewek o wartości 1130 złotych.

Około godziny 5 policjanci zostali powiadomieni o dewastowaniu i niszczeniu drzew zasadzonych przy ulicy Folwarcznej w Głogowie.

– Patrol skierowany w ten rejon zauważył dwóch młodych ludzi, którzy byli blisko miejsca bezmyślnej dewastacji – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Mężczyźni początkowo stanowczo zaprzeczali, aby dokonali uszkodzeń i zniszczeń. Obydwaj byli nietrzeźwi. Ich wyjaśnienia nie były jednak spójne i ostatecznie jeden z zatrzymanych, 20 – letni mieszkaniec Głogowa przyznał się do dewastacji trzech sporej już wielkości drzew. Ich wartość została wyceniona na kwotę 1130 zł. Drugi z nich twierdził, że usiłował bezskutecznie powstrzymywać swojego kolegę.

– 20 – latek postanowił dobrowolnie poddać się karze. Jeśli zgodzi się na to sąd będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych oraz naprawić szkody i pokryć koszty sądowe – mówi oficer prasowy KPP w Głogowie.

Zdjęcia: KPP w Głogowie