W trosce o bezpieczeństwo uczniów dwóch szkół samorządowcy z Jerzmanowej przed wjazdem na parking zamontowali szlaban. Nowy parking już oddano do użytkowania.

Ponad 800 tys. zł Gmina Jerzmanowa zapłaciła wykonawcy za wybudowanie nowego parkingu przed Szkołą Podstawową i Gimnazjum. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach zadania pn. „Budowa parkingu przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Jerzmanowej oraz zagospodarowanie terenu przy Publicznym Gimnazjum w Jerzmanowej

– Jedna z najważniejszych dla mieszkańców inwestycji w ostatnich latach dziś dobiegła końca. Przyczyni się ona niewątpliwie do poprawy sytuacji z parkowaniem zarówno przy szkołach jak i przy kościele. Przyczyni się także do poprawy komfortu pracowników szkół oraz rodziców uczniów, jak i do podniesienia poziomu bezpieczeństwa samych uczniów. Odtąd na teren szkoły wjedzie jedynie autobus szkolny, a zagrożenie ze strony samochodów osobowych zostało wyeliminowane. W ramach zadania wybudowano nowoczesny parking z oświetleniem oraz monitoringiem ponadto zamontowano szlaban na bramie wjazdowej do szkoły oraz wykonano bieżnię lekkoatletyczną ze skocznia w dal o nawierzchni poliuretanowej na najwyższym poziomie – mówi Lesław Golba, Wójt Gminy Jerzmanowa.
Inwestycja powstała na terenie wykupionym przez gminę od prywatnego właściciela. Wykonawcą prac była firma Pro-Infra z Jerzmanowej, która zakończyła inwestycję o miesiąc wcześniej, niż wynikało to z umowy. Za realizację zadania Gmina Jerzmanowa zapłaciła z własnego budżetu 810 tys. zł.
Zdjęcie: UG Jerzmanowa