Kupujemy telefonem komórkowym przy użyciu aplikacji mPay i portfela cyfrowego Masterpass. Do końca roku bilety Komunikacji Miejskiej za złotówkę.

mPay to darmowa aplikacja na telefony komórkowe, z której można korzystać w Głogowie. Rozwiązanie ułatwia dokonywanie wielu codziennych płatności, pozwalając m.in. kupować bilety komunikacji miejskiej bez stania w kolejkach czy szukania otwartego punktu sprzedaży. W aplikacji na telefonie są one dostępne całą dobę. Teraz, dzięki wspólnej promocji mPay i Mastercard można kupować je za złotówkę.

– Chcemy zachęcić do korzystania z nowoczesnych urządzeń płatniczych. Jest to wygodna formy płatności,  bez kolejek i odliczania drobnych. Chcemy poprzez tę akcję zmotywować do odejścia od tradycyjnego kupowania biletu w formie papierowej – mówi Piotr Miselis, Prezes Zarządu Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. w Głogowie – Obecnie dominuje forma papierowa , najczęściej kupowana u kierowcy w autobusie. Wielu głogowian nie ma karty, płaci gotówką u kierowcy.

Z tańszych przejazdów mogą korzystać wszyscy użytkownicy mPay, którzy kupują bilety przy użyciu karty płatniczej zarejestrowanej w portfelu cyfrowym Masterpass, dostępnym w aplikacji mPay pod nazwą mPay Wallet. Promocją objęte są bilety jednorazowe i czasowe do 90 minut, których cena nie przekracza 9 zł. Rabat zostanie naliczony automatycznie podczas każdej transakcji zrealizowanej w czasie trwania akcji.

Karty płatnicze z logo różnych banków i organizacji płatniczych można podłączyć do mPay w dowolnym momencie, bezpośrednio z poziomu aplikacji w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki “Karty płatnicze” i założyć swój mPay Wallet – cyfrowy portfel działający w technologii Masterpass. Można również skorzystać ze strony internetowej www.wallet.mpay.pl.

Kupowanie biletów za pomocą podłączonej do aplikacji karty płatniczej jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić mPay w komórce, a następnie wybrać miasto i potrzebny bilet. Kolejny krok to wybór mPay Wallet jako formy płatności i zatwierdzenie operacji. Żeby wyświetlić zakupiony bilet, wystarczy wejść do zakładki “Bilety do kontroli”. Po każdym zakupie użytkownik otrzymuje też wiadomość SMS z potwierdzeniem transakcji.

Aplikacja mPay jest dostępna jest na telefony z systemami Android, iOS i Windows Phone. Promocja będzie trwała do 31 grudnia 2017 r. lub do wyczerpania przeznaczonych na nią środków w kwocie 80 tys. zł.

Zdjęcia: ANJA