Plac zabaw jest już gotowy. Wszystkie urządzenia zamontowane. Wszczęto procedury odbioru.

W Parku Słowiańskim przy al. Wolności powstał plac zabaw stylizowany na średniowieczny gród. Urządzenia zostały już zamontowane. Niestety na bramach wejściowych są jeszcze kłódki. Dzieci i dorośli z zainteresowaniem podchodzą do ogrodzenia i zaglądają za nie, aby zobaczyć wyposażenie placu zabaw.

– Myślę, że dzieciom się spodoba – mówi pan Wojciech. –.Chodzę do parku z psem na spacer. Widuję dzieci zaglądające przez płot. Każde z nich chciałoby się już pobawić na tym nowym placu.

Procedury dotyczące odbioru nowego placu zabaw zostały już rozpoczęte. Specjaliści sprawdzą, czy nowe urządzenia są bezpieczne dla dzieci, czy gród średniowieczny jest bezpieczny dla jego użytkowników. Nowy plac zabaw to tylko część zadań przewidzianych w ramach rewitalizacji Parku Słowiańskiego. Prace podzielono na II etapy. I etap realizowany jest w br, II etap rozpoczęty zostanie  w 2018 roku. Część prac już wykonano są miedzy innymi nowe ścieżki, odnowiono pomnik, przygotowano miejsce na fontannę. Całkowity koszt rewitalizacji Parku Słowiańskiego to koszt  4 mln zł.

Zdjęcia: ANJA