W głogowskim szpitalu otwarta została pracownia rezonansu magnetycznego.Badania wykonywane będą dla pacjentów szpitala oraz bez skierowań, odpłatnie.

Wysokiej klasy sprzęt dzięki współpracy zarządu szpitala, władz miasta, władz powiatu i firmy Starmedica trafił go głogowskiego szpitala. W uroczystym otwarciu pracowni wzięli udział przedstawiciele funduszu zdrowia, zarząd szpitala, władze powiatu, prezes firmy Starmedica, władze miasta oraz duchowni. Prezes szpitala Edward Schmidt nie krył wzruszenia podczas uroczystości otwarcia pracowni. Z wielkim uznaniem mówił o firmie, dzięki której do głogowskiego szpitala trafił bardzo potrzebny i wysokiej klasy sprzęt medyczny.

-Rzeczywiście jest to sprzęt długo oczekiwany i niezbędny w nowoczesnym leczeniu i diagnostyce. Lekarze pracujący w naszym szpitalu będą mogli świadczyć usługi na najwyższym poziomie – mówił Edward Schmidt, prezes szpitala. –Pozyskaliśmy bardzo poważnego partnera. To partner sprawdzony, sprzęt którym dysponuje jest rzeczywiście najwyższej klasy.

Jarosław Dudkowiak, Starosta Powiatu Głogowskiego podkreślił wielkie znaczenie pracowni dla mieszkańców Powiatu Głogowskiego.

-Zgodnie z obietnicą złożoną przez zarząd powiatu i zarząd szpitala dzisiaj mamy przyjemność uroczyście uruchomić pierwszy w Głogowie rezonans magnetyczny, który będzie służył wszystkim mieszkańcom Powiatu Głogowskiego i ościennych powiatów – powiedział starosta – Mam nadzieję, że ta wysoka jakość sprzętu będzie z zadowoleniem przyjęta przez pracowników szpitala.

Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa wyraził zadowolenie z pozyskania nowego sprzętu, który wzbogacił ofertę placówki zdrowotnej.

-To doskonała informacja dla pacjentów, naszych mieszkańców – mówił prezydent- To jest konsekwencja działań zarządu szpitala i władz samorządowych. Jedynie można podziękować za tak sprawne zadziałanie. Cieszę się ,że rezonans, to nowoczesne urządzenie wzbogaci ofertę głogowskiego szpitala.

Po części oficjalnej starosta przeciął wstęgę, którą obwiązany był aparat. Wikary odmówił modlitwę. Od dzisiaj pracownia rezonansu magnetycznego przyjmuje pacjentów. Aparatem MRI Siemens wykonywane będą badania dla pacjentów przebywających w szpitalu oraz pacjentów bez skierowań za odpowiednią odpłatnością.

Zdjęcia: ANJA