Trwa termomodernizacja dwóch budynków Szkoły Filialnej w Chociemyśli. Będzie nowa instalacja centralnego ogrzewania i pompy ciepła.

Budowlańcy uwijają się przy termomodernizacji placówki oświatowej w Chociemyśli. Jeżeli nic nie zakłóci tempa prac to zgodnie z umową inwestycja zakończona zostanie pod koniec września.

– Zakres prac jest bardzo szeroki, obejmuje ocieplenie ścian i dachów wraz z wymianą pokrycia, wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej i części stolarki okiennej. A to dopiero początek długiej listy, gdyż będzie wykonana nowa instalacja c.o. i c.w.u. oraz zmiany w zakresie instalacji elektrycznych– wyjaśnia Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Kotla.

Poprawiony zostanie system grzewczy, zostaną zamontowane dwie gruntowe pompy ciepła, które zastąpią dotychczasowe piece węglowe, wymienione zostaną grzejniki i rury. Te zmiany spowodują, iż w budynku szkoły będzie cieplej.
Prace w Chociemyśli powinny się zakończyć do końca września br. W kolejnym etapie w 2018 r. termomodernizacji zostanie poddany budynek Szkoły Podstawowej w Kotli. Prace prowadzone są w ramach projektu pn. „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Kotli oraz Szkoły Filialnej w Chociemyśli” dofinansowanego w ramach RPO WD 2014-2020.

Zdjęcia: UG Kotla