Spółka Chrobry Głogów otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację bazy sportowej na osiedlu Piastów Śląskich. Umowa już jest podpisana. Spółka wystąpi o pierwszą transzę dotacji.

Przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwota wypłacana będzie spółce w trzech transzach.

-Będziemy starali się o wypłatę pierwszej transzy zaplanowanej na ten rok – mówi Emilia Szajowska, Prezes Chrobry Głogów S.A.

Pierwsza transza to może być kwota 390 tys. zł, która w 50% przeznaczona zostanie na oddany już na osiedlu Piastów Śląskich budynek piłkarski. Kolejne transze przyznanej dotacji przeznaczone zostaną na dalszy rozwój i modernizację bazy sportowej na osiedlu. Spółka ma już koncepcję na dalszą rozbudowę i modernizację obiektu na osiedlu Piastów Śląskich: boisko miarowe dla IV ligi i wyżej oraz Orlik.

Gmina Miejska w Głogowie na realizację zadania na osiedlu Piastów Śląskich zabezpieczyła w swoim budżecie na 2018 rok 800 tys. zł. Gdyby nie to wsparcie finansowe, spółka nie miałaby możliwości ubiegać się o dofinansowanie zadania ze środków Ministerstwa Sporu i Turystyki.

 

 

Zdjęcia: ANJA