PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 4,4 mln zł poprawią stan i estetykę stacji w Głogowie. Powstaną dwie windy, które ułatwią dostęp do peronów dla osób o ograniczonej mobilności. Prace budowlane potrwają do grudnia br.

Przetarg na remont kładki dla pieszych na stacji w Głogowie został rozstrzygnięty. PKP PLK podpisała umowę z wykonawcą. Zakres planowanych prac jest bardzo szeroki.

-Poza kładką zostaną zabudowane dwie windy, ułatwiające dostęp do peronów nr 1 i nr 2 – mówi Mirosław Siemieniec, Rzecznik Prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Konstrukcja kładki zostanie gruntownie oczyszczona i zabezpieczona. Położona będzie nowa posadzka z systemem oznakowania dotykowego. Będzie wykonane nowe pokrycie dachu kładki i zejść wraz z nowym odwodnieniem, obejmującym wymianę rynien i rur spustowych. Ściany boczne kładki i klatek schodowych otrzymają nowe przeszklenia, wykonane ze szkła o ograniczonej przepuszczalności słonecznej, szkło z tzw. ochroną przeciwsłoneczną. Wyremontowane zostaną schody i klatki schodowe. Zamontowane będzie nowe oświetlenie – dodaje rzecznik prasowy PKP PLK.

Zgodnie z zapowiedziami konstrukcja szybów dla wind będzie przeszklona, a wielkość kabin wind umożliwi pasażerom m.in. przewóz rowerów. Posadowienie wind na peronach zostanie wykonane w sposób, umożliwiający w przyszłości podwyższenie peronów do wysokości 0,76 m. Na kładce zaprojektowano także wejścia do wind pod przyszłą ich zabudowę na dwóch pozostałych peronach nr 3 i 4. Inwestycja jest realizowana w systemie „projekt i budowa”. Prace – projektowe i budowlane – potrwają do grudnia br.

Zdjęcia: ANJA