III edycja zbiórki krwi  „PRZELEJ KREW ZA BOHATERÓW” 30 lipca, w niedzielę, początek o godz. 10 na placu przed głogowskim ratuszem. Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów oraz Głogowskie Centrum Krwiodawstwa.

30 lipca na placu przed głogowskim ratuszem podstawiony będzie autokar, w którym od godziny 10 do godziny 13 będzie można zdać krew dla potrzebujących. Dla wszystkich, którzy w tym dniu oddadzą krew organizatorzy przygotowali wspaniałe powstańcze upominki.

– Akcję przeprowadzimy w czasie szczególnym, podczas głogowskich Obchodów w 73 rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego – mówi Marcin Marciszak ze Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. – Już po raz trzeci spotkamy się pod głogowskim ratuszem, aby wesprzeć wspaniałą akcję. Po raz trzeci, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego organizujemy zbiórkę krwi dla potrzebujących. Nie musimy chyba przypominać, że w okresie wakacyjnym krew potrzebna jest szczególnie. W tym czasie punkty krwiodawstwa w całej Polsce borykają się z jej brakiem. To wspaniały dar, który w tym wyjątkowym dniu możemy podarować innym. Chcielibyśmy w tym wyjątkowym dniu połączyć oddanie hołdu bohaterskim Powstańcom Warszawy z pomocą wszystkim, którym nasza krew może uratować życie – dodaje Marcin Marciszak.

Akcja prowadzona jest w ramach III edycji zbiórki krwi „PRZELEJ KREW ZA BOHATERÓW”. Organizatorami są: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów oraz Głogowskie Centrum Krwiodawstwa.

Zdjęcia: Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów