Dzisiaj Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa otworzył oficjalnie plac zabaw przy al. Wolności. Smaczne lody dopełniły szczęście dzieci.

Plac zabaw stylizowany na średniowieczny gród znajdujący się w parku przy al. Wolności został oficjalnie otwarty. Dzisiaj na plac zabaw przyszły dzieci z opiekunami, rodzicami, dziadkami i babciami. Wszyscy z niecierpliwością czekali na otwarcie grodu. O godz. 13 Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa w asyście dwójki dzieci otworzył oficjalnie plac zabaw.

-Gród słowiański jest elementem rewitalizacji Parku Słowiańskiego. Przed nami jeszcze wykonanie kolejnych ścieżek i fontanny. Dzisiaj uroczyście oddajemy plac zabaw, który jest wyjątkowy. Nawiązuje do Obrony Głogowa, do historycznych wydarzeń – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – Cieszmy się, że mamy kolejne miejsce do świetnego spędzania czasu. Obiekt jest certyfikowany. Wszystkie urządzenia mają odpowiednie certyfikaty.

Po części oficjalnej wszyscy obecni na placu zabaw otrzymali lody. Ten słodki przysmak najbardziej ucieszył dzieci. Wielkim powodzeniem cieszyły się lody czekoladowe, śmietankowe oraz z róży i głogu. Ten wspaniały smak zadowolił gusta wszystkich amatorów słodkości.

-Przyszłam z babcią – mówi 6-letnia Kasia. – Huśtałam się na huśtawkach, przechodziłam przez druciany mostek, byłam też w domkach. Zobaczyłam wszystko.

-Wielką niespodzianką dla dzieci były lody. To bardzo miły gest ze strony prezydenta i firmy, która je zrobiła. Bardzo smaczne – mówi Pani Zosia, babcia Kasi.

Jak wspomniał prezydent plac zabaw jest tylko częścią, planowanej rewitalizacji Parku Słowiańskiego. Wykonano już między innymi część ścieżek, założono oświetlenie, odnowiono pomnik. Planuje się jeszcze kolejne ścieżki oraz fontanny. Jedna z nich, w centralnym miejscu parku, największa będzie wyjątkowa, z wieloma atrakcjami między innymi z muzyką, tańczącymi strumieniami wody. Zadanie to oddane zostanie w połowie przyszłego roku. Koszt inwestycji to 4 mln zł. koszt placu zabaw 800 tys. zł.

Zdjęcia: ANJA