Skontrolowano ponad 5 tys. pojazdów, zatrzymano około 3 tys. kierowców za brawurową jazdę, zabrano 110 praw jazdy, 2818 kierowców zapłaciło mandaty.To efekt weekendowej kontroli w ramach akcji “Prędkość”. 

Dolnośląscy funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji w dniach 14-16 lipca przeprowadzili na terenie województwa wzmożone działania kontrolne pn. „PRĘDKOŚĆ”. Podczas trzydniowych działań skontrolowano 5140 pojazdów i ujawniono blisko 3 tys. kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, z czego 110 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. funkcjonariusze nałożyli 2818 mandatów.

-Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej komendy policji. – Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zapewniają, że tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.