Remont al. Wolności zakończony zostanie zgodnie z planem. Stare lipy przy budynku przedszkola nie będą wycięte.

Głogowianie z zainteresowaniem obserwują postęp prac przy al. Wolności. Nie umknęło ich uwadze, iż przez jakiś czas na placu budowy nie było pracowników i maszyn. Nikt nie pracował. Prezydent Miasta, Rafael Rokaszewicz uspokaja, termin zostanie dotrzymany, jeżeli podczas prac wykopaliskowych nie dojdzie do niespodzianek.

-Na wysokości przedszkola rosną lipy. Pierwotnie planowaliśmy je wyciąć. Głogowianom to się nie podobało, chcieli aby lipy zachować. Postanowiliśmy uszanować ich wolę i lipy pozostaną – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – W związku z tym musieliśmy zmienić przebieg linii wodociągowej. Nastąpiło więc przesuniecie czasowe w realizowaniu zadania. Inwestycja wykonana będzie na czas, ale faktycznie w trakcie realizacji różne niespodzianki mogą się przytrafić.

Wykonawcą prac przy al. Wolności jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego. Wartość zadania to 9,2 mln zł. W związku z dużym zakresem prac realizacja inwestycji rozłożona została na 4 lata. Prace rozpoczęły się od remontu chodnika z prawej strona – od ronda przy placu Tysiąclecia do skrzyżowania z ul. Jedności Robotniczej oraz części drogi od placu Tysiąclecia. Zgodnie z planami odbudowana i wyrównana zostanie nawierzchnia alei Wolności. Brukowa kostka, która znajduje się na jezdni zostanie zdjęta i ułożona na nowo. W czasie robót zaplanowano także wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej. Po wycięciu części starych drzew, w ich miejsce nasadzone zostaną między innymi planty.

Zdjęcia: ANJA