Gmina Głogów wybuduje nowe przedszkole w Serbach. W bardzo dobrych warunkach lokalowych przebywać w nim będzie 100 maluchów. 

Radni podjęli decyzję o zarezerwowaniu środków na budowę nowego przedszkola w Serbach. Nowy budynek powstanie przy Zespole Szkół. Przystosowany zostanie pod potrzeby dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na wykonanie zadania. Inwestycja zakończona zostanie w 2018 roku.

-Jeżeli uda nam się szybko wyłonić wykonawcę, a w najbliższym dniach będzie rozstrzygnięty przetarg na budowę przedszkola i rozbudowę szkoły, to te obie inwestycje zakończymy w XII 2018 roku – mówi Joanna Gniewosz, Wójt Gminy Głogów.

Nowe przedszkole przystosowane będzie na setkę dzieci. Będzie szatnia, jadalnia, pomieszczenia dla administracji i cztery sale dla przedszkolaków: ciepłe, doskonale oświetlone, nowocześnie umeblowane i wyposażone w pomoce edukacyjne. W przedszkolu stworzone zostaną bardzo dobre warunki do nauki, rozwoju i przede wszystkim zabawy. W obecnym budynku przedszkola, w dwóch pomieszczeniach przebywa 50 dzieci. Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Serbach tworzyć będą jeden kompleks szkolno-przedszkolny. Parter budynku będzie należał do najmłodszych mieszkańców miejscowości. Natomiast piętro przeznaczone będzie dla uczniów szkoły podstawowej. Na rozbudowę szkoły gmina pozyskała środki zewnętrzne. Natomiast na budowę przedszkola, który mieścić się będzie na parterze tego kompleksu gmina musi wyłożyć środki z własnego budżetu.

Zdjęcia: ANJA