Rada Miasta Głogów wyraziła zgodę na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej przez weteranów działań poza granicami państwa oraz weteranów poszkodowanych w działaniach poza granicami państwa.

Każdy weteran zgodnie z uchwałą Rady Miasta Głogowa ma prawo do korzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Zanim jednak wsiądzie do autobusu powinien wyrobić Głogowska Kartę Miejską. Pierwsza karta bez opłat po okazaniu stosownych dokumentów.

– W Głogowie mamy kilkudziesięciu weteranów – mówi ppłk Piotr Mielniczuk, Komendant WKU w Głogowie. – Podczas ostatniego z nimi spotkania zachęcaliśmy do korzystania z przywilejów. Wielu weteranów jeszcze służy w jednostkach, gdy zakończą służbę wrócą do swoich rodzinnych miejscowości. W Głogowie liczba weteranów może wzrosnąć.

Wymagane dokumenty do wydania Głogowskiej Karty Miejskiej uprawniającej do bezpłatnych przejazdów Głogowską Komunikacją Miejską: Wniosek – w celu jego pobrania należy zgłosić się do punktu obsługi Klienta, który mieści się w holu dworca PKP. Wniosek można również pobrać ze strony internetowej www.km.glogow.pl. Aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm – zdjęcie zostanie ze skanowane i zwrócone wraz ze gotową kartą. Ważna legitymacja weterana oraz ksero tej legitymacji. Dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość do wglądu pracownika BOP lub POP.  Na wyrobienie karty czeka się około 14 dni. Za wyrobienie pierwszej karty nie pobiera się opłat.

Zdjęcie: ANJA