W budynku po byłym Gimnazjum nr 3 zamontowana zostanie winda. Natomiast młodzież, która rozpocznie naukę w budynku po G4 ćwiczyć będzie na nowej sali gimnastycznej.

Urząd Miasta Głogowa wykorzystuje przerwę w edukacji na remonty placówek oświatowych. Dzieci po wakacjach będą zaskoczone nowymi inwestycjami. W budynku po byłym G4 prowadzony jest remont sali gimnastycznej. Zakres prac jest bardzo szeroki. Zaplanowano między innymi. remont ścian, posadzki, wymianę okien i drzwi, budowę instalacji wentylacyjnej i wymianę grzejników. Wykonawcą  tego zadania jest firma BUDREM. Prace będą prowadzone do końca września. Koszt prac: 598.339,02zł.

Kolejna duża inwestycja prowadzona jest w budynku po byłym G3. Tam trwają prace przy dobudowie windy zewnętrznej dla uczniów niepełnosprawnych. Wykonawcą jest głogowska firma Przedsiębiorstwo Budowlane MODERNPOL. Koszt prac to 390.000 zł. Winda będzie gotowa do końca września.

-Prowadzimy dużo prac, wynikających między innymi z zaleceń Sanepidu i straży pożarnej – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – Wykonujemy także inwestycje, które wcześniej zaplanowaliśmy. Prowadzimy między innymi prace adaptacyjne w kilku klasach SP nr 3. Planowane jest tam uruchomienie przedszkola. Część prac wykonujemy systemem gospodarczym, ale część zlecamy firmom zewnętrznym.

Zdjęcia: UM Głogów