Projekt „Pięć szkół na piątkę” już się kończy. 420 uczniów wzięło udział w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych. Gmina Wiejska Głogów pozyskała 637 tys. zł. 

420 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów wzięło udział w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych. Prowadzono również doradztwo edukacyjno-zawodowe, zajęcia rozwijające zainteresowania i kursy oraz szkolenia doskonalące nauczycieli. W szkole w Przedmościu doposażono pracownię komputerową w 15 komputerów, drukarkę, tablice multimedialne i projektory. Zakupiono także pomoce do prowadzenia zajęć matematyczno-przyrodniczych. Doposażono także pracownię do zajęć kompensacyjnych.

-W ramach projektu zakupiliśmy także biofeedback, telewizor i fotel relaksacyjny. Wszystko jest do dyspozycji dzieci  – mówi Joanna Gniewosz, Wójt Gminy Głogów – Na doposażenie szkół przeznaczono 170 tys. zł. Na doskonalenie kadry 35 tys. zł. Natomiast na zajęcia przeznaczyliśmy 300 tys. zł. Projekt był doskonałą możliwością na zwiększenie atrakcyjności zajęć oraz rozwój edukacyjny dzieci i młodzieży.

„Pięć szkół na piątkę” to projekt edukacyjny dot. rozwoju edukacyjnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wiejskiej Głogów. Celem programu było zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji. Na jego realizację gmina pozyskała środki z RPO. Wniosek na środki złożyła Fundacja Kuźnia Talentów.

Zdjęcia: ANJA