Trwa budowa drogi, która połączy ul. Wojska Polskiego i Sikorskiego. Zakończenia inwestycji planowane jest na 30 listopada b.r.

Nowy łącznik rozpoczynać się będzie i kończyć na dwóch rondach. Pierwsze powstaje w okolicach Hotelu Interferie, drugie  zaplanowane jest przy Kościele Św. Klemensa. Koszt inwestycji jest duży i wyniesie 9.990 tys. złotych. Gmina Miejska Głogów, na podstawie porozumienia z 03.02.2017 r., w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, pokryje połowę kosztów budowy. Pozostała część zostanie sfinansowana przez Zakład Budowlano-Remontowy Budrem Sp z o.o.

-To duża inwestycja  więc i czasu trzeba więcej na wykonanie potrzebnych prac – mówi Kazimierz Bychowski. – Najważniejsze, że już jest zaczęta. Cierpliwie doczekamy do jej zakończenia, aby później  bezpieczniej i szybciej docierać do celu.

Jak zapewniają drogowcy i urzędnicy nowa droga ułatwi komunikację w centrum Głogowa. Wykonawcą prac będzie głogowska firma PBD Sp. z o.o. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 30 listopada b.r.

Zdjęcia: ANJA