Ochotnicy z Przedmościa otrzymają lekki samochód ratowniczo-gaśniczy wodno-pianowy. Gmina pozyskała środki z Komendy Wojewódzkiej PSP i Funduszu Ochrony Środowiska, resztę dołoży z własnego budżetu.

Ponad pół miliona złotych kosztować będzie nowy samochód dla strażaków ochotników z Przedmościa. Będzie to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy wodno pianowy. To kolejny zakup dla OSP. Kilka miesięcy temu nowy wóz z super wyposażeniem otrzymała jednostka z Serbów. Wójt Gminy Joanna Gniewosz, nie kryje zadowolenia z pozyskanych dotacji , jak twierdzi na ważny cel, poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

-Bardzo cieszymy się z dotacji na zakup nowego samochód dla strażaków z Przedmościa– mówi Joanna Gniewosz. – 210 tys. zł otrzymaliśmy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, natomiast z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska 20 tys. zł. W naszym budżecie zabezpieczyliśmy 230 tys. zł. Sprawy związane z bezpieczeństwem naszych mieszkańców są dla mnie priorytetem, dlatego też zabiegałam o dotację na zakup kolejnego nowego samochodu dla OSP.

W Gminie Głogów funkcjonuje 6 jednostek OSP. Nowy samochód przydałby się w każdej jednostce. Gmina w tym roku nowy wóz zakupiła dla OSP w Serbach. W przyszłym roku szansę na auto ma OSP w Przedmościu.

Zdjęcia: ANJA

 

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.