W salach MAH, 1 sierpnia o godz. 18 wystąpi wokalista Doron Schleifer, a towarzyszyła mu będzie grająca na flecie prostym i organetto – Corina Marti. Koncert organizowany jest w ramach cyklu: „Przedsionek Raju”.

Muzyka dawna kolejny raz zabrzmi w głogowskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym. Z niezwykłym repertuarem przyjadą do nas wirtuozi Doron Schleifer i Corina Marti. W ich wykonaniu usłyszymy chrześcijańskie i żydowskie utwory z piętnastowiecznej Florencji. Dwa lata temu, w ramach tego przedsięwzięcia zagrał w Muzeum Archeologiczno – Historycznym wirtuoz lutni – Michał Gondko. W ubiegłym roku melomani mieli natomiast okazję usłyszeć i zobaczyć Rogera Helou, grającego na organetto.

-Z tym niezwykłym instrumentem miłośnicy muzyki dawnej będą mieli okazję spotkać się podczas kolejnego koncertu realizowanego w ramach projektu „Przedsionek Raju” – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum. – Tym razem zagra na nim Corina Marti, jedna z najbarwniejszych postaci środowiska muzyki dawnej związanego ze Schola Cantorum Basiliensis, w której studiowała. Podczas głogowskiego koncertu towarzyszył będzie instrumentalistce Doron Schleifer. Pochodzący z Izraela artysta swoją muzyczną przygodę rozpoczynał jeszcze jako chłopiec, śpiewając w synagodze. Doron Shleifer ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Jerozolimie, zaś swoją muzyczną edukację kontynuował, jak wielu innych muzyków zajmujących się muzyką dawną, w Bazylei.

Muzyka dawna ma w Głogowie wiernych słuchaczy. Nic więc dziwnego, że projekt „Przedsionek Raju” na stałe zagościł w Głogowie. Koncert, którego organizatorami są – Fundacja Muzyki Dawnej „Canor” oraz głogowskie muzeum, odbędzie się 1 sierpnia o godz. 18. Wstęp wolny.

Zdjęcie MAH Głogów