Do 570 dzieci i młodzieży z gminy Kotla zawitał Święty Mikołaj. Było mnóstwo prezentów, koncert muzyczny, malowanie twarzy, dmuchańce. Dzięki ludziom dobrego serca na twarzach dzieci zagościł uśmiech.

W Gminnej Integracyjnej Zabawie Mikołajkowej oraz mikołajkowym koncercie muzycznym wzięło udział 570 dzieci. Podczas zabawy uczniów z klas I-V oraz pięciolatków i sześciolatków zabawiał Clown Bodzio oraz zespół taneczny “Czirliderki”. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Było wiec malowanie twarzy, dmuchańce i słodki poczęstunek. Pomimo dobrej zabawy, dzieci  z utęsknieniem i niecierpliwością wyczekiwały upragnionego gościa. Przyszedł do nich z workami pełnymi prezentów. Święty Mikołaj odwiedził również najmłodsze dzieci trzyletnie i czteroletnie w przedszkolach w Kotli, Chociemyśli i Głogówku. W tym szczególnym dniu 170 uczniów z klas piątych i szóstych oraz gimnazjum zostało zaproszonych przez św. Mikołaja do zabawy/zmagań turniejowych na salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli. Po turnieju młodzież wraz z opiekunami udała się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli na koncert muzyczny w wykonaniu grupy “RYMcerze”. 
– Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia. Niech uśmiech naszych dzieci będzie wyrazem wdzięczności za okazaną pomoc – mówi Kamila Suchocka-Szperlik, Kierownik Referatu rozwoju Gminy i pozyskiwania środków zewnętrznych.

W organizację mikołajkowego święta zaangażowali się: Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli.
Zdjęcie: UG Kotla