Ponad 70 strażaków wzięło udział w mikołajkowej akcji Stowarzyszenia “Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce” pn. “Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” i we Wrocławiu w “Przylądku Nadziei” rozdało paczki dla podopiecznych kliniki.

Spontaniczna akcja organizacji paczek dla dzieci z oddziałów onkologicznych, była pierwszym takim wydarzeniem w Polsce. Do zbiórki zaangażowało się wiele jednostek OSP działających na terenie całego kraju jak i poza jego granicami (zbiórka była organizowana w Niemczech i Szwajcarii).

Po raz kolejny darczyńcy udowodnili, iż nie są obojętni wobec pomocy potrzebującym. Początkowo zakładano, że paczki trafią tylko do szpitala we Wrocławiu, ale później okazało się, że jest ich na tyle, że prezenty od “Strażaków Mikołajów” otrzyma dodatkowo kilka klinik w Polsce (m.in. Bydgoszcz, Warszawa, Poznań).

W sobotę ponad 70 strażaków ochotników, w umundurowaniu bojowym, z 17 róznych OSP (Krzeczyn Wielki, Ścinawa, Rzeszotary, Legnickie Pole, Jaczów, Smardzów Janowice Duże, Dębołeka, Wykroty, Ciechomyśl, Prochowice, Jerzmanowa, Ruszowice, Cieszyn-Pastwiska, Komorniki, Zimna Woda, Raszówka) działając wspólnie jako Stowarzyszenie “Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce”, wcieliło się w rolę elfów i wraz z Mikołajem Strażakiem rozdawali prezenty dla dzieci z oddziałów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Tuż po godzinie 15:00 pod klinikę podjechał wóz drabiniasty z Wrocławskiej PSP, aby “przetransportować Mikołaja i elfy” na drugie piętro. Tam po przywitaniu z personelem strażacy przystąpili do obdarowywania podopiecznych Fundacji “Przylądek Nadziei”. Strażacki Mikołaj odwiedził i obdarował wszystkie dzieci, a dla nieobecnych zostawił prezenty. Wszyscy z radością przyjęli tą niespodziankę, a u wielu dzieci i rodziców widać było na twarzach łzy szczęścia.

Zwieńczeniem akcji było wspólne kolędowanie z dziećmi, a także uformowanie przez strażaków gigantycznego serca przed kliniką i pożegnalny przejazd kolumną wozów strażackich z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

Stowarzyszenie “Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce” zapowiada, że będą to cykliczne akcje skierowane dla najmłodszych organizowane każdego roku. 

informacja i zdjęcia dzięki uprzejmości portalu lubinextra.pl