Głogowscy policjanci zatrzymali 23 – latka podejrzanego o liczne oszustwa internetowe. Mężczyzna oferował po bardzo atrakcyjnych cenach towary, których nie posiadał i nigdy nie miał zamiaru wysłać zamawiającym.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 23 – letniego mężczyznę, który działając na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych, dokonywał oszustw. Oferował do sprzedaży towar, którego nie posiadał i nigdy nie miał zamiaru wysłać zamawiającym. Oferował w bardzo korzystnych i niskich cenach, telefony komórkowe, konsole do gier, elektronarzędzia, tablety, itp. sprzęt.

– Możliwość taniego zakupu często okazywała się skuteczną pokusą – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. – Podejrzany liczył również, że osoby oszukane na kwotę kilkudziesięciu złotych, pogodzą się ze stratą i nie będą zawiadamiać policji o przestępstwie.

Mężczyzna oszukał ponad 100 osób. Policjanci w dalszym ciągu weryfikują listę oszukanych osób z terenu całego kraju. 23-latek usłyszał zarzuty oszustw za które grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Zdjęcie: KPP w Głogowie