Załoga oddziału ZG Polkowice – Sieroszowice świętowała na Akademii Barbórkowej. Podczas uroczystości wyróżniono wielu pracowników. Były szpady górnicze za ćwierć wieku pracy pod ziemią, kordziki, medale, dyplomy i podziękowania za innowacyjność. W uroczystości poza wyróżnionymi górnikami wzięli udział zaproszeni goście.

Akademia Barbórkowa oddziału ZG Polkowice – Sieroszowice odbyła się 22 listopada w hali widowiskowo – sportowej w Głogowie. – W tym roku ZG Polkowice – Sieroszowice osiągną wydobycie 12 mln ton, dostarczając 195 tysięcy ton miedzi i ponad 400 ton srebra. Produkcja soli przekroczy 300 tys. ton. To świetne rezultaty, którymi udowadniamy, że jesteśmy skutecznym i bezpiecznym filarem produkcyjnym w gronie oddziałów KGHM Polska Miedź S.A. Czuję się wyróżniony, że to właśnie mi przypada zaszczyt składać wam życzenia w roku, w którym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. To szczególny rok dla naszej ojczyzny, dla każdego Polaka, to szczególny rok dla zawodu górnika. To my górnicy wolność i poświęcenie ojczyźnie mamy zapisane w naszej wiekowej tradycji. Każdemu z was składam serdeczne podziękowania za rzetelną i sumienną pracę, za zaangażowanie i za to, że dajecie piękny przykład waszym kolegom. Z okazji górniczego święta życzę wszystkim zdrowia, szczęścia górniczego oraz wielu sukcesów zawodowych i osobistych. Niech Święta Barbara otacza nas i nasze rodziny opieką – mówił podczas uroczystości Mirosław Wyrwa, dyrektor naczelny oddziału ZG Polkowice – Sieroszowice.

Do barbórkowych życzeń i gratulacji w imieniu zarządu KGHM polska Miedź S.A. przyłączył się Radosław Stach, wiceprezes ds. produkcji w miedziowej spółce. – Wszystkim wyróżnionym gratuluję, dziękuję i życzę kolejnych takich odznaczeń, by te mundury były ich pełne. Dziś stoję po tej stronie, a przed chwilą stałem po drugiej i wiem, jakie są w was emocje, ale jako pracownik kopalni Polkowice Sieroszowice jestem niezwykle dumny, że mogę przed wami stać i składać te życzenia. Mogę życzyć dalszej pracy, która będzie rozwijała kopalnię i KGHM. Z okazji dnia 4 grudnia, chcę przede wszystkim życzyć tego, co na wszystkich akademiach – bezpiecznej pracy. – mówił Radosław Stach.