Głogowscy policjanci zatrzymali 20 – letniego mieszkańca Nowej Soli, który uszkodził murawę boiska piłkarskiego w Czernej. Podejrzany wjechał na nie samochodem i kręcąc, tzw. „bączki”, spowodował straty, które klub ocenia na 50 000 złotych. Wyczyny sprawcy telefonem zarejestrował jego kolega.

Na początku tygodnia policjanci zostali powiadomieniu o zniszczeniu boiska piłkarskiego, na terenie miejscowości Czerna w gminie Żukowice. Boisko należy do miejscowego klubu piłkarskiego LZS Czerna. Zostało zdewastowane przez wandala, który wjechał na nie  samochodem i uszkodził  murawę, kręcąc tzw. „bączki”. Uszkodzenia zamieniły murawę  boiska w zryty śladami opon plac. Klub wycenił, że koszty przywrócenia murawy do poprzedniego stanu mogą wynieść nawet 50 000 złotych. Wyczyn wandala zbulwersował miejscową społeczność.

– W dniu 21 listopada policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali podejrzanego o ten akt wandalizmu, 20 – letniego mieszkańca Nowej Soli. Mężczyzna przyznał się  do przestępstwa. W jego telefonie policjanci odnaleźli dodatkowy materiał dowodowy. Swoje wyczyny zarejestrował na filmie. Materiał nakręcił jego kolega, który komentował również wyczyny kierowcy bmw. Podejrzany tłumacząc swoje postępowanie, twierdził, że chciał potrenować poślizgi – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy KPP w Głogowie.

Policjanci na poczet przyszłych kara zabezpieczyli jego auto o wartości 10 000 złotych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here