Dzieci z głogowskich placówek oświatowych przeszły ulicami naszego miasta w Niebieskim Marszu pod hasłem Głogów razem dla autyzmu. Na rynku starego miasta przed ratuszem przywitał uczestników marszu prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i dyrektor SP nr 12 Paweł Jamróz. Dzieci rozdawały ciastka i cukierki z sentencjami o autyzmie.

 

W Niebieskim Marszu, który przeszedł ulicami naszego miasta, biorąc początek przy SP nr 12 a kończąc przed ratuszem, udział wzięli uczniowie głogowskich placówek oświatowych i przedszkolaczki. W marszu dominował kolor niebieski, gdyż to właśnie ten kolor jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem. Uczestnicy marszu częstowali cukierkami i ciastkami z wypisanymi na karteczkach sentencjami dotyczącymi autyzmu.

– W szkołach, przedszkolach, na podwórkach są dzieci i młodzież z autyzmem. Takie spotkania, jak to dzisiejsze jest okazją do zdobycia wiedzy, która pozwoli zrozumieć lepiej dzieci zmagających się z autyzmem. Musimy mieć świadomość, że takie dzieci mają inna wrażliwość, trochę inaczej funkcjonują, musimy to uszanować – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Celem Niebieskiego Marszu było zwrócenie uwagi mieszkańców naszego miasta na potrzeby dzieci i młodzieży z autyzmem.

Organizatorem Dni Autyzmu w Głogowie od dwóch lat jest Szkoła Podstawowa nr 12. Z tej okazji na terenie szkoły w tym roku zorganizowano niebieskie igrzyska sportowe.