Głogowscy policjanci, po pościgu, zatrzymali kierowcę Volkswagen. 23-latek kierował w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach nocnych. Policjanci z Wydziału Prewencji głogowskiej komendy w trakcie patrolu miasta zauważyli pojazd marki Volkswagen, który w trakcie jazdy zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszali się policjanci. Funkcjonariusze zaniepokojeni zachowaniem kierowcy zawrócili, aby zatrzymać kierującego i przeprowadzić kontrolę drogową. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca zignorował polecenia funkcjonariuszy i podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

– Kierującym Volkswagenem okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Policjanci  sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto ustalili, że mężczyzna posiada  sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – dodaje policjantka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj