Pisarz, podróżnik , mieszkaniec Grodna przyjdzie do Głogowa. Z autorem książek o Kresach będzie można spotkać się w bibliotece.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Głogowska Edukacja Kresowa i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie do naszego miasta przyjedzie z Białorusi  polski pisarz i podróżnik Stanisław Poczobut-Odlanicki. Autor wielu publikacji o Kresach mieszka w Grodnie. Stanisław Poczobut-Odlanicki napisał między innymi „Opowiadania Polaka na Kresach”, „Szlakiem Elizy Orzeszkowej i jej Bohaterów wiek później” oraz przewodniki „Wędrówki po Grodzieńszczyźnie”, ,,Grodno znane i nieznane”.

– Spacerujcie z nami miłośnicy Kresów, szczególnie ci, którzy wybieracie się na Grodzieńszczyznę lub szukacie swoich kresowych korzeni. Zapraszamy na prelekcję, którą wygłosi znany badacz i popularyzator wiedzy o Kresach, autor książek dotyczących ich historii, Pan Stanisław Poczobut-Odlanicki z Grodna – zachęca Jerzy Akielaszek ze Stowarzyszenia Głogowska Edukacja Kresowa.

Spotkanie odbędzie się 26 marca o godz. 17 w biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15. Po spotkaniu będzie można także nabyć książki autora wraz z Jego autografem.