Dwie mieszkanki Lubina ponownie zostały zatrzymane w Głogowie za kradzieże sklepowe. 30 i 27 – latka wpadły podczas kradzieży kosmetyków w drogerii. Razem z nimi zatrzymany został również 46 – letni lubinianin, który usłyszał zarzut pomocnictwa. Podejrzane były już zatrzymywane w Głogowie, Polkowicach i Lubinie w związku z kradzieżami w sklepach.

W trakcie ostatniego weekendu, policjanci otrzymali zawiadomienie o kradzieży w perfumerii na terenie Głogowa. Dzięki szybkiej informacji oraz pomocy obsługi sklepu, policjanci zatrzymali cztery osoby. Dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami Lubina. Wielokrotnie zatrzymywanymi i notowanymi przez policję.

– Okazało się, że cała czwórka, a zwłaszcza dwie kobiety w wieku 30 i 27 lat, to osoby dobrze znane policji. Były już zatrzymywane w marcu br. w związku kradzieżami w sklepach na terenie Głogowa. Tym razem kobiety wspólnie ukradły kosmetyki o wartości ponad 1000 złotych – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy KPP w Głogowie.

Obydwie podejrzane usłyszały zarzuty kradzieży. Zatrzymany 46 – latek, który zapewnił im transport, zarzut pomocnictwa w kradzieży. Ponieważ podejrzane uczyniły sobie z kradzieży stałe źródło utrzymania oraz działały w warunkach recydywy, grozi im zwiększona kara. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.