W Gminie Żukowice powstanie farma wiatrowa. Rozpoczęły się pierwsze prace. Turbiny wiatrowe postawione zostaną w miejscowościach Kłoda, Glinica i Zabłocie. Finał prac zaplanowano na czerwiec 2020 roku. 

Park Wiatrowy Żukowice wyposażony będzie w 11 turbin wiatrowych firmy Nordex, które ustawione zostaną w okolicach miejscowości Kłoda, Glinica i Zabłocie. Całkowity budżet inwestycji wynosi blisko 200 mln zł. 

Farma otrzymała wsparcie w drodze aukcji, przeprowadzonej w listopadzie 2018 roku przez Urząd Regulacji Energetyki. Inwestycja Grupy Nordex oraz innogy bazuje na wieloletnim doświadczeniu i strategicznym partnerstwie, obie firmy wspólnie realizują projekty lądowe zarówno na terenie Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. Grupa innogy eksploatuje w Polsce 8 parków wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW.

-W czerwcu odbyło się zebranie z mieszkańcami naszej gminy w m. Kłoda. Na to spotkanie zaprosiliśmy przedstawicieli firmy budującej siłownie wiatrowe oraz firmy współpracujące przy tym dużym projekcie – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Omówione zostały najważniejsze kwestie dotyczące realizacji zadania tj. kwestie dróg, odszkodowań potencjalnych dla rolników jak również tematy organizacji budowy i kontaktów. 

Elektrownię wiatrową w gminie wybuduje Innogy Renewables Polska.

 

1 KOMENTARZ

  1. PiS per noga traktuje wszelkie odnawialne źródła energii, promując i milionami ton sprowadzając z Rosji trujący węgiel. 🙁

Comments are closed.