Ponad 500 tys. zł powiat przekazał na modernizacje i inwestycje w szkołach. W ZSSIB zamontowano skrzynki uczniowskie, w pracowniach ZSO zamontowano klimatyzację, w ZSP utworzono pracownię sieci informatycznych.

W czasie wakacji, gdy młodzież odpoczywa w szkołach trwają prace budowlane. Starostwo Powiatowe w zarządzanych przez siebie placówkach przeprowadziło remonty i modernizacje.  Wartość prac remontowych oszacowano na 74.200,00 zł. Natomiast modernizacje inwestycyjne to około 500.000,00 zł. W Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych zmodernizowano instalację wodną, wymieniono szafki hydrantowe i sieć elektryczną, zakupiono i zamontowano skrzynki uczniowskie. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oświetlenie, instalacja elektryczna, pomieszczenia lekcyjne również poddane zostały modernizacji. Zespół Szkół Politechnicznych poszczycić się może pracownią sieci informatycznych. W Zespole Szkół Ogólnokształcących pracownie zostały unowocześnione, zamontowano także klimatyzację. Siłownie powstaną w II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych.

– Nie jest to koniec wydatkowania środków na nasze szkoły. Jesteśmy w trakcie przyjmowania wniosków, realizując zapotrzebowania poszczególnych jednostek – mówi Jarosław Dudkowiak Starosta Głogowski.   

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here