Od sierpnia do grudnia realizowany jest program „Wczesna diagnostyka i profilaktyka chorób płuc na terenie Gminy Miejskiej Głogów”. Program  skierowany jest do mieszkańców miasta w wieku 40-65 lat, którzy nie leczyli się wcześniej z tego powodu. W programie przebadane zostaną 473 osoby.

Głogowian, którzy zechcą skorzystać z diagnostyki w ramach programu w Poradni Pulmonologicznej przyjmie przez lek. Katarzyna Marek, specjalista chorób wewnętrznych i specjalista chorób płuc. Każdy pacjent w ramach wizyty będzie miał wykonane: badanie TK niskodawkowe klatki piersiowej, spirometrię, konsultację lekarza specjalisty chorób płuc, otrzyma także zalecenia do dalszego postępowania w przypadku wykrycia podejrzanych zmian.

Rejestracja osobiście w trybie “bez skierowania” codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 08:00- 14:30 w Centralnej Rejestracji – w holu szpitala. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. W programie ze względu na konieczność wykonania badania obrazowego, nie mogą brać udziału kobiety w ciąży. Takie badanie w okresie ciąży jest niewskazane.

Program sfinansuje Gmina Miejska Głogów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here