Na początku 2021 roku po głogowskich ulicach kursować będą kolejne autobusy hybrydowe. Na ich zakup KM pozyska środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W głogowskim ratuszu doszło do podpisania umowy o dofinansowanie zakupu 4. autobusów hybrydowych dla KM. Ten ważny dla głogowskiej spółki i mieszkańców miasta dokument z Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego Tymoteuszem Myrdą podpisał Piotr Miselis prezes spółki. Zgodnie z umową z Regionalnego Programu Operacyjnego do KM trafi około 5,5 mln zł. Wartość planowanej inwestycji to koszt 8 mln zł.

– Większość taboru dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych została wymieniona. W ciągu ostatnich trzech lat zakupiliśmy 16 nowoczesnych autobusów, w tym hybrydowe – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.- Teraz dzięki trzeciemu projektowi dokupimy kolejne cztery autobusy. Po głogowskich ulicach będzie jeździło 20 nowych autobusów, w tym hybrydowe. To duże udogodnienia. Autobusy są nowoczesne, wyposażone w klimatyzację, dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Nowe autobusy na ulicach miasta pojawić się mogą na początku 2021 roku. Ten termin podyktowany jest procedurami, które należy jeszcze dopełnić, aby ogłosić przetarg. Hybrydy będą duże, 12 metrowe na 100 miejsc.

– Przetarg na zakup autobusów możemy ogłosić w grudniu – mówi Piotr Miselis prezes głogowskiej spółki. – Umowy będziemy mogli podpisać w styczniu lub lutym przyszłego roku. Czas oczekiwania na autobusy hybrydowe wynosi rok. Mam nadzieję, że w 2021 roku nowe hybrydy będą kursowały po ulicach Głogowa.

Zakup nowych czterech autobusów hybrydowych to koszt 8 mln zł, z czego 5,5 mln zł stanowi kwotę dofinansowania. Wartość poprzednich dwóch projektów to kwota 20,5 mln zł z czego 10,200 mln zł stanowi dofinansowanie. W ramach trzech projektów na zakup nowoczesnych autobusów KM pozyskała dofinansowanie w kwocie około 16 mln zł.