W kościele parafialnym pw. św. Marcina w Kotli odbył się „Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej”. Wystąpili artyści znani w Polsce i Europie z licznych koncertów, konkursów i festiwali muzyki kameralnej. 

Mieszkańcy Gminy Kotla i goście zaproszeni w ramach koncertu wysłuchali utwory takich kompozytorów jak Lois Couperin, Jean-Marie Leclair, Johann J. Froberger, Johann S. Bach, Jean- Philippe Rameau, Mikołaj Gomółka, Stanisław Moniuszko. „Koncerty muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” stanowią cykl koncertów, odbywających się w 2019 roku w kościołach w miejscowościach Kłobuczyn, Grodowiec, Grębocice, Kotla, Głogów.

– Wydarzenie zapoczątkowało zbiórkę funduszy na renowację organów z Kościoła w Kotli, które od wielu lat są nieczynne – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

W kościele w Kotli wystąpili artyści znani w Polsce i Europie z licznych koncertów, konkursów i festiwali muzyki kameralnej. Wystąpili między innymi dr. hab Magdalena Pilch – flet traverso i dr. hab Marek Pilch – klawesyn. Wykonawcom towarzyszył głogowski Chór „BeatiCantores” pod dyrekcją Barbary Walendzik.

Projekt dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i z budżetu Gminy Kotla.