Do groźnego wypadku drogowego doszło na drodze 292 w rejonie miejscowości Słone. Kierujący samochodem bmw, stracił panowanie na łuku drogi i uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku seata. Kierowca i pasażer bmw, z licznymi obrażeniami, zostali przewiezieni do szpitala.

W późnych godzinach nocnych, około 23:15, kierujący bmw, 23 – letni mieszkaniec gminy Gaworzyce, na łuku drogi, prawdopodobnie poruszając się nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku pojazdu. Bmw wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Pojazd praktycznie rozpadł się na części. Na jezdni pozostał silnik, który wypadł z auta oraz elementy przedniego zawieszenia wraz z kołami. Reszta pojazdu znajdowała się kilkanaście metrów od drogi.

– W wyniku wypadku, dwie osoby: kierujący samochodem 23 – latek oraz jego 17 – letni pasażer, mieszkaniec Głogowa, zostali przewiezieni do szpitala. Obydwaj odnieśli obrażenia w postaci złamań. Kierowca seata szczęśliwie wyszedł ze zdarzeni bez szwanku – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Przyczyny i przebieg wypadku są ustalane przez policjantów. Jednak już w trakcie wstępnych czynności, policjanci ustalili, że kierujący bmw, był pod wpływem alkoholu.