Wójt Gminy Kotla spotkał się z nauczycielami z okazji ich święta. Złożył życzenia i wręczy nagrody. Pięć nauczycielek z Gminy Kotla otrzyma Medale Komisji Edukacji Narodowej. Uroczyste wręczenie odbędzie się w Akademii Rycerskiej w Legnicy.

W Kotli odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowe. Wzięli w niej udział nauczyciele czynni zawodowo i emerytowani oraz Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Halina Przybylska, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Kotla oraz ksiądz proboszcz Andrzej Skoczylas i pracownicy placówek oświatowych.

Podczas uroczystości życzenia i gratulacje nauczycielom i pracownikom szkół złożyli samorządowcy i goście zaproszeni.

– Z okazji Waszego święta życzę Wam wiary i odwagi w walce z przeciwnościami, cierpliwości, nie gasnącego zapału, a przede wszystkim satysfakcji z pracy zawodowej oraz uznania i szacunku wychowanków. Niech Wasza wiedza, profesjonalizm i pasja służą jak najlepszemu wychowaniu kolejnych młodych pokoleń – powiedział Łukasz Horbatowski

Pięć nauczycielek: Alina Szermer, Małgorzata Włodarska, Henryka Bylebył, Dorota Wojno-Fidzińska i Grażyna Stodulska oraz dyrekcja szkoły poza kwiatami i życzeniami otrzymali także nagrody. Wójt docenił pracę nauczycielek, zaangażowanie w proces edukacyjny i wychowawczy młodzieży z Gminy Kotla. Nauczycielki Alina Szermer, Małgorzata Włodarska, Henryka Bylebył, Dorota Wojno-Fidzińska i Grażyna Stodulska 18 października w Akademii Rycerskiej w Legnicy zostaną oznaczone Medalami Komisji Edukacji Narodowej.