Na początku przyszłego roku na dworcu kolejowym w Głogowie zamontowany zostanie biletomat. Czynny będzie przez całą dobę.

Radny Miejski Dariusz Czaja kilka tygodni temu wystąpił z wnioskiem o zamontowanie na głogowskim dworcu biletomatu. Wszystko wskazuje na to, że ta inwestycja dzięki zabiegom Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza oraz wsparciu Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy jak i dobrej woli Kolei Dolnośląskich zrealizowana zostanie na początku przyszłego roku.

– Koleje Dolnośląskie wystąpią o zamontowanie biletomatu na dworcu w Głogowie, gdy uruchomią swoje połączenia. Myślę, że z podatkiem 2020 roku biletomat zostanie zamontowany – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

Damian Stawikowski, Prezes Kolei Dolnośląskich potwierdza, iż Koleje są zainteresowane taką inwestycją w naszym mieście.

– Na początku przyszłego roku Koleje Dolnośląskie sfinansują i postawią biletomat na dworcu kolejowym w Głogowie., Będzie czynny całą dobę – mówi Damian Stawikowski, Prezes Kolei Dolnośląskich.- Myślę, że bilety będzie można kupić na wszystkie połączenia. Będziemy rozmawiali z innymi przewoźnikami, Intercity i PolRegio. Koleje Dolnośląskie wdrożyły już procedurę w tej sprawie – dodaje Prezes Kolei Dolnośląskich.