Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab w Kotli zebrał 17 520,38 zł, drobną walutę obcą i złotą biżuterię. Zebrana kwota jest wyższa od ubiegłorocznej o ponad 3,5 tys. zł. Podobnie jak w latach ubiegłych na terenie gminy kwestowało 30. wolontariuszy.

W tym roku pieniądze zebrane w ramach akcji przeznaczone będą na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. 

– To jest niesamowite, że każdego roku zbieramy znacznie więcej pieniędzy. Od mieszkańców otrzymaliśmy też więcej niż zwykle słodkich wypieków, więc i kawiarenka przyniosła większe wpływy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każde okazane wsparcie –  mówi Iwona Adamczak, dyrektor GOKiS Kotla i jednocześnie szefowa sztabu w Kotli.

Do puszek mieszkańcy gminy wrzucili 5 966,44zł, licytacja przyniosła dodatkowe 5 955 zł, wpływ z kiermaszu rękodzieła i innych podarowanych przedmiotów wyniósł 1 320,24 zł, a kawiarenka, gdzie można było nabyć domowe wypieki przyniosła wpływ w wysokości 4 278,70 zł.

– W takich momentach jestem szczególnie dumny z postawy naszych mieszkańców. Serdecznie Wam dziękuję za wsparcie Orkiestry – mówi Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla.

Za sztab w Kotli odpowiadał Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wspierany przez Urząd Gminy Kotla, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, OSP Kotla i osoby prywatne.

W ramach finału na scenie GOKiS odbyły się pokazy i występy przygotowane przez Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” w Głogówku, uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli przygotowywanych przez Dorotę Baraniecką – zespół Rocky,  Aleksandrę Twardy – Cheerleaderki oraz Iwonę Rutkowską – grupa teatralna Gong ze spektaklem „Kopciuszek”. Na scenie podziwialiśmy też popisy sekcji z GOKiS Kotla: grupę wokalną, teatralną i taneczną dzieci i dorosłych. Sporo radości przyniósł także pokaz baniek.

WOŚP wsparli  rzeczowo mieszkańcy sołectw Gminy Kotla, Małgorzata Zienkiewicz -firmie Słodka pasja Gosi, Barbara Grzegorek, Marlena Ciunajcius, Julita Gajdamowicz,Agata Gaik – TuliLuli, Bank Spółdzielczy we Wschowie oddział w Kotli, sekcji Easy Rider Kotla, Anna Skiba, Jacek Wołoszyn – Skup-Wołoszyn.pl, Natalia Karpińska, Dariusz Rzymek, Honorata Trofimiuk, Ewa Drozd, Anna Leśniewska oraz Rada Sołectwa Kotla oraz Zabiele, które przekazały do puszki wypracowane przez siebie pieniądze.

 Organizację sztabu podczas finału wsparli: Halina Ignacik, Dorota Danielewicz, Ludmiła i Krzysztof Woźniak, Hania Woźniak, Barbara i Józef Borodaj, Aleksandra Twardy, Kinga Nomejko, Kamila Łuszczki, Magdalena Popławska,strażacy z OSP Kotla, pracownicy Urzędu Gminy Kotla i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli oraz 30. wolontariuszy.